Kdy nakoupit Spací pytel 3v1?

 

Spací pytel je určen pro pejska/kočičku/štěňátko/koťátko/hlodavce/fretku. Je vhodný k odpočinku a příjemnému lenošení zvířecího mazlíčka, který ocení své soukromí. Spací pytel Marysa pro zvířecího kamaráda má výborné užití doma, ale i na cestách. Spací pytel 3v1 se dá používat v každém ročním období - je mylnou domněnkou, že spací pytle 3v1 se používají jen v chladném období, protože zvíře se chce zachumlat a mít svůj pelíšek kdykoliv. Nečekejte s nákupem na chladné počasí, ale dopřejte svému zvířátku příjemné a měkoučké poležení.  Autor: petfrend.com

 

Oblečky pro psy - ano či ne?

Je nutné si uvědomit, v jakých podmínkách náš miláček žije a jaká je u jeho čtyřnožců úloha. Máme li hlídacího a ostrého psa, který je zvyklý běhat venku, obleček je asi zbytečný. Tady bychom měli myslet hlavně na to, aby měl alespoň pohodlný příbytek. To znamená, bouda by měla být zateplená, a pokud uhodí opravdu kruté mrazy, měl by mít možnost se schovat domů.

 

Je li ale náš miláček chovaný pouze doma, je pro něj zima stejně náročná a nebezpečná jako pro lidi. Odchovem z tepla je jednoduše choulostivý, a to úplně stejně jako polonahý člověk. Tak se totiž cítí, když s ním z jeho teplého příbytku vyběhnete ven. Procházky by se měly tedy přizpůsobit. Nebo je zde právě alternativa vhodného oblečku, který ho před zimou ochrání.

 

Nahá plemena by měla být v takovémto počasí oblečena skoro povinně. Takového pejska totiž nechrání vůbec nic.

 

Na trhu je spousta možností, jak pro svého mazlíčka sehnat velikostně odpovídající oblečení, které ho právě před zimou ochrání.      Autor: petfrend.com

 

Sníh nemusí znamenat pro psy vždy jen radost

Pejsek se rád vydovádí ve sněhové nadílce. Někdy je ale prostě nucen sněhem projít. Ten pak ulpívá na chlupech, hlavně na spodních částech těla a na nohách. K dostání jsou oblečky, které ochrání celé tělíčko včetně nohou.

 

Pokud ale takový obleček k dispozici nemáte, je nutné pejska po procházce důkladně osušit, eventuelně před tím vykoupat. Pejsek pak totiž může rychle prochladnout a dostat nejen rýmu, což je pak ta lepší varianta. Ohroženy jsou i ledviny a močový měchýř. Je tedy i tady jasné, kolik starostí a práce může obleček ušetřit.

 

Je prostě jen potřeba znát tu správnou míru. Každý chce jistě pro svého miláčka jen to nejlepší a není asi dobrá alternativa, pokud má váš pejsek plný šatník různých oblečků, aby ladil s tím vaším. Určitě ale i váš pejsek velmi ocení, když se venku neklepe zimou a může si užít zimních radovánek.

 

Je prostě na každém z nás, jak pojmeme právě oblékání našeho kamaráda. I když má kožíšek, neznamená, že je tak ochráněn naprosto před vším. Většinou je pravdou pravý opak.   Autorka: Naďa Kučerová

 

ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Zde se můžete přihlásit k odběru novinek do e-mailu.

Odběr můžete kdykoli zrušit zde.

KONTAKTY

Ing. Jana Hamáčková, MBA

Haškova 2158/24

591 01  Žďár nad Sázavou

Tel: +420 722 158 589

 

© 2011 Tomáš Mička - dostupná kvalita. Pro všechny! Chovatelské potřeby